Nosūtīšanas iespējas

Vietējo sūtījumu noformēšana:

Lai nosūtītu Eksprespasta sūtījumu, nepieciešams aizpildīt EKS veidlapu divos eksemplāros. Ja sūtījumu ir vairāk par četriem, tad klāt vēl jāpievieno saraksts KR1. Klientam pieejamie eksprespasta nosūtīšanas veidi:

  • Ja nav noslēgts līgums un nav iemaksāts avanss:
    • klients izsauc kurjeru vai nogādā sūtījumu līdz tuvākai pasta nodaļai vai arī Eksprespasta daļā (Ziemeļu iela 10, Lidosta "Rīga", Mārupes novads, LV-1000) un maksā par nosūtīšanu skaidrā naudā saskaņā ar eksprespasta sūtījumu tarifiem.
  • Ja nav noslēgts līgums un nav iemaksāts avanss, bet ir plānots liels sūtījumu skaits (akcijas, apsveikumi u.tml.):
    • klients vienojas ar Latvijas Pastu par pēcapmaksu (tālr.67608248), kā arī par citiem papildu noteikumiem (kurjera ierašanās laiks u.tml.), un atsūta garantijas vēstuli par sūtījumu apmaksu. Pēc sūtījumu nosūtīšanas tiek izrakstīts un klientam nosūtīts faktūrrēķins par eksprespasta pakalpojumiem.
  • Ja klients nevar vai nevēlas noslēgt līgumu, bet vēlas nosūtīt eksprespasta sūtījumu un nezina, kā pareizi rīkoties:
    • klients var piezvanīt pa tālr. 67608248 un Eksprespasta darbinieki piedāvās optimālāko risinājumu.

Piezīme: Adresāts sūtījumus saņem nākošajā darba dienā (piegādā kurjers). Ja sūtījuma svars ir līdz 1 kg, sūtījumu adresātam piegādās pastnieks.

Starptautisko EMS sūtījumu nosūtīšanas nosacījumi

EMS sūtījumu iesaiņošana un saturs
Starptautiskos eksprespasta sūtījumus EMS pieņem saskaņā ar Pasta noteikumiem. Uz šiem sūtījumiem attiecas visi noteikumi par starptautisko pasta sūtījumu iesaiņošanu un adresēšanu, kā arī aizliegumi satura ziņā. Sīkāka informācija par konkrētas valsts aizliegumiem pasta nodaļās vai pa tālruni 67008001, 27008001.

Pārsūtot EMS sūtījumus, iesaiņojumam jānodrošina pakas satura saglabāšana transportēšanas laikā. Paka nedrīkst bojāt citus pasta sūtījumus vai fiziski traumēt pasta darbiniekus. Sūtījumiem, kas satur tikai dokumentus ir paredzēta speciāla bezmaksas aploksne no cieta kartona, kas pasargā papīra dokumentus no bojājumiem.

EMS pakās var pārsūtīt rūpniecības, sadzīves, kultūras preces un pārtikas produktus, kurus nav aizliegts ievest sūtījuma izsniegšanas valstī un kurus atļauts izvest no Latvijas Republikas.

EMS sūtījumi netiek apdrošināti un tajos pārsūtāmā satura kopējā vērtība (vērtību sūtītājs uzrāda Pavaddokumentā E1) nedrīkst pārsniegt: dokumentiem - 34.15 EUR, precēm - 147.98 EUR.

Pretenzijas par EMS sūtījumu piegādi var iesniegt 4 mēnešu laikā no sūtījuma nosūtīšanas datuma.

Pavaddokuments E1

Sūtot EMS sūtījumu jāaizpilda veidlapa E 1. Veidlapu aizpildīšanas paraugu skatīt šeit.